15 червня 2015 року в місті Підгородне Антон Вусик провів тренінг «Форум-театр». Захід проходив в рамках IV ШКОЛИ ПОЗИТИВНИХ ЗМІН за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Тренінг проводився для учнів Підгородненської школи № 4 віком від 12-14 років.
Антон розпочав тренінг із визначення загальних правил та знайомства учасників тренінгу.
Під час тренінгу він розкрив сутність методики форму-театру. Антон зазначив, що форум-театр – це методика інтерактивної роботи серед різних прошарків суспільства, спрямована на вирішення соціальних проблем.
Форум-театр дає можливість не лише усвідомити проблему і сформувати ставлення людини до негативного явища, а й здобути навички пошуку шляхів вирішення проблем з використанням власного досвіду та досвіду інших людей, включаючи можливості підсвідомості та емоційного інтелекту.
Головною метою форум-театру є надання інформації та набуття навичок вирішення існуючої проблеми певною людиною з використанням досвіду інших людей та з підключенням можливостей власного емоційного інтелекту.
Темами вистав форум-театру можуть бути найрізноманітніші проблеми суспільства: стосунки між членами родини, співробітниками, представниками різних націй, культур, релігій, проблеми ВІЛ-інфікованих, людей з обмеженими можливостями, питання щодо здорового способу життя, наркоманії, алкоголізму, торгівлі людьми тощо.
Таким чином, сценічна вистава пропонує для розгляду соціальну проблему, а кожен персонаж гри виконує певну соціальну роль. Головний герой – жертва ситуації, інші персонажі – його оточення: сім’я, школа, члени суспільства. Під час участі в форум-театрі глядачі мають можливість не тільки познайомитися з ситуацією, як у інтерактивному театрі, або отримати інформацію, як під час тренінгу, а й РОЗРОБИТИ АЛГОРИТМ, СТВОРИТИ МОДЕЛЬ успішної поведінки в складній, на перший погляд безвихідній, ситуації.
Виконавці головних ролей при взаємодії з глядачами мають дотримуватися характеру своїх персонажів, але повинні враховувати й адекватно реагувати на реакцію глядача.
Кожна вистава форум-театру унікальна, тому що в ній беруть участь не лише актори, а й глядачі. У ході вистави актори розігрують добре знайому глядачам проблемну ситуацію з реального життя, а глядачі упродовж кількох годин “проживають” цю ситуацію, пропускаючи її крізь себе, ставлячи себе на місце головного героя та намагаючись змінити ситуацію на краще.
Виконуючи роль замість актора, глядач глибше занурюється в емоційні переживання головного персонажа, відчуваючи результат свого втручання. Спроба власної участі може привести глядача до іншого погляду на проблему, та вірогідна можливість знаходження іншого виходу зі складної ситуації. Аудиторія залучається до переживань, драма акторів стає драмою глядачів.
Діти з міста Підгородне обіграли сценку, де хлопчик попросивши питної води у дівчинки, повертаючи, кинув у неї пляшку води.
Після декількох повторів діти дійшли висновку, що потрібно було робити в цій ситуації.
Усі учасники тренінгу залишилися дуже задоволеними.