19 травня 2021 року завершився перший онлайн тренінг «Стандарти захисту прав правозахисників та активістів. Свобода вираження поглядів у місцевому активізмі» для учасників «Школи безпеки громадських активістів», який складався з шести онлайн модулів. Тема дуже актуальна в наш час та має практичне застосування.
Спочатку учасники вивчали загальні вимоги щодо безпеки правозахисників. Тренерка – експертка з прав людини та громадянської освіти Руслана Бурова знайомила представників громадських організацій з ризиками, які загрожують правозахисникам та громадським активістам. Учасники ділилися своїм досвідом про існуючі загрози, знайомилися з механізмами захисту прав на національному та міжнародному рівні.
Тренерка розповідала про підхід, заснований на правах людини, акцентуючи увагу на тому, як мають діяти носії прав та носії обов’язків в різних випадках, приділяла багато уваги роботі активістів з практичними кейсами. Під час навчання учасники школи багато працювали в малих групах.
Представники громадських організацій ділилися власними думками та вчилися діяти з підходом, заснованим на правах людини, в розвитку місцевої демократії та громадського активізму. Учасники “Школи безпеки” порівнювали діяльність правозахисних організацій та діяльність тих, кого ми вважаємо звичайними активістами; визначали супутні для активізму ризики; ознайомилися з механізмами захисту прав людини, національними та міжнародними документами у цій сфері.
Під час останніх онлайн модулів з групою працювала Лариса Скрипченко — тренерка, експертка з розвитку громад та місцевої демократії. Вона розповіла про застосування підходу, заснованого на правах людини в адвокаційних кампаніях та під час реалізації проєктів. Разом з групою були розглянуті усі етапи створення, реалізації, оцінки та моніторингу проєктів. Особливу увагу тренерка приділяла партнерству громадських організацій та роботі в коаліції.
«Школа безпеки громадських активістів» продовжує свою роботу.
Проект реалізується Центром підтримки громадських та культурних ініціатив “Тамариск” у співпраці з ГО «МАРТ» і Освітнім домом прав людини в Чернігові за підтримки Human Rights House Foundation та профінансовано Європейським Союзом.