Наприкінці серпня у Дніпрі пройшов тренінг «Гендерно орієнтоване врядування» для  представників та представниць органів місцевої влади та громадських активістів/-ок із Павлограда, Новомосковська, Синельникова, Тернівки, Софіївської та Миколаївської ОТГ.

Учасники й учасниці ознайомилися із поняттям «гендер», «гендерна рівність», обговорили гендерні стереотипи та їхній вплив на окремих людей та ситуацію із гендерною рівністю у громаді загалом.

Тренерки Олена Моргун та Ольга Лупова зазначили, що гендерно чутливе управління у громаді – це вимога часу, а гендерний підхід до розвитку громади допомагає уникати дискримінації за ознакою статі, віку, наявності інвалідності тощо.

Під час вправ учасники та учасниці тренінгу обговорювали результати управлінських рішень в аспекті врахування потреб різних цільових груп.

Представники й представниці громад Дніпропетровщини також працювали на тренінгу та брали участь в обговоренні таких тем:

  • гендерно зумовлене насильство;
  • клієнтоорієнтована медична допомога у випадку гендерно зумовленого насильства;
  • відповідь на домашнє насильство в громадах;
  • гендерні інструменти для планування діяльності.

 

Під час проведення тренінгу використовувалися такі тренерські методики як міні-лекції, конфронтація, мозковий штурм, індивідуальні та групові практичні вправи, робота з документами, відео, керовані дискусії, опитування по колу, презентації тощо. Тренерками враховувалися особливості навчання дорослих.

Захід проводився за Ініціативи «Створення та підтримка діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості у семи територіальних громадах Дніпропетровській області», що впроваджується Центром підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.