29-30 березня 2018 р. в Центрі підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» проведено дводенний тренінг «Рівність прав, свобод і можливостей» для другої групи студентів міста Дніпро. Участь у тренінгу взяли студенти Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій і Дніпровського педагогічного коледжу.
Тема тренінгу викликав неабиякий ажіотаж серед студентів: замість групи у 25 студентів, виявилось стільки бажаючих, що довелось прийняти групу майже вдвічі більшу – 45 учасників. Це свідчить про важливість для студентської молоді знань з прав людини, які необхідно застосовувати у житті та подальшій професійній діяльності. Саме це зазначали майбутні викладачі з педагогічного коледжу та психологи з національного університету.
У перший день тренінгу студенти дізнались про сутність прав та свобод людини, їх історію, принципи, нормативно-правові документи, що їх закріплюють та основні інструменти захисту власних прав. У ході дискусії учасники висловлювали різне бачення щодо рівності, і якою вона має бути.
Після дискусії у груповій грі «Країна гідності» студенти мали можливість у ролі депутатів та міністрів приймати управлінські рішення та обирати стратегії для забезпечення соціально-економічних прав.
У другий день тренінгу робота була сфокусована на отримані навичок виявляти «носія прав», а головне «носія обов’язків». Вони навчались виявляти «прогалини у потенціалі» для забезпечення реалізації власних прав. У ході групової роботи учасники створювали «Карту прав студента», обмінювались інформацією, якою мірою їхні права реалізовані. Відбувалось планування перших заходів для реалізації тих прав, які порушуються. В результаті тренінгу студенти дійшли висновку про необхідність створення реального студентського самоуправління у власному вузі та організації взаємодії між студентськими самоуправліннями вузів Дніпра.
Після тренінгу учасники бажали, щоб заходи такого плану відбувались частіше. Тоді студенти з різних вузів, коледжів, технікумів мали б можливість отримувати нові знання та створювати неформальну мережу студентських об’єднань.
Тренінг проводили фахівці Центру «Тамариск» Віталій Моргун, Дмитро Корнієнко, Лариса Скрипченко.
Тренінг проходив в рамках проекту «Активно долучаємось до позитивних змін у країні», який реалізується в рамках програми «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.