Інститут публічних справ (Варшава, Польща), Мережа «Громадські ініціативи України» та ВОМГО «Наше Поділля» (Вінниця, Україна) оголошують набір на програму «Нові політичні лідери України».
Україна зараз знаходиться напередодні величезних реформ, метою яких є створення демократичної держави, яка готова до членства в європейських структурах. Очікування великої частини суспільства зосереджуються не лише на великих системних реформах, люди очікують також якісних змін в своєму найближчому оточенні. Багато хто стверджує, що для здійснення справжніх змін необхідні нові обличчя в політиці, люди, які вже пройшли перевірку працюючи для суспільства, і для яких наступним кроком в кар’єрі повинно бути ангажування в політику.

Інститут публічних справ, мережа «Громадські ініціативи України» та ВОМГО «Наше Поділля» запрошують усіх бажаючих громадських діячів, представників та представниць неурядових організацій, місцевих активістів та активісток взяти участь в програмі підготовки, яка може виявитись хорошим трампліном для діяльності в громадській сфері. Проект реалізується завдяки підтримці Національного фонду в підтримку демократії (National Endowment for Democracy).

Серія занять, які відбудуться в рамках програми будуть в т. ч. торкатись створення лідерських якостей і процесів функціонування в політичному середовищі. Кращі учасники та учасниці програми поїдуть на тиждень до Варшави, де будуть продовжувати підготовку та зустрінуться з недавніми громадськими активістами/активістками, які прийняли рішення заангажуватись в політичне життя. Окрім того, кожен з учасників/учасниць опрацює та представить свою ідею/реформу сфери публічної політики.
Тренінгова програма:
• Скерована до громадських діячів та діячок, які розглядають можливість ангажування в політичну діяльність на місцевому, регіональному чи центральному рівні;
• Допоможе у підготовці плану реформ в обраній учасниками/учасницями сфері публічної політики;
• Складається з двох етапів: тренінгів у сфері розвитку лідерських якостей, які будуть проведені в трьох українських містах (Вінниці, Сумах та Одесі) та тижневого тренінгу у Варшаві;
• Для учасників/учасниць тренінгу у Варшаві організатори забезпечують фінансову підтримку в розмірі 300 USD.

ДАТА ЗАКІНЧЕННЯ НАБОРУ:4 СІЧНЯ 2015

Дізнайтесь більше про діяльність Інституту Публічних Справ: www.isp.org.pl
Дізнайтесь більше про діяльність ВОМГО «Наше Поділля»: www.monp.org.ua
Дізнайтесь більше про діяльність мережі «Громадські ініціативи України» www.ngonetwork.org.ua

ПРОЦЕДУРА ВІДБОРУ КАНДИДАТІВ

Процедура відбору складатиметься з двох етапів:

1) ТРЕНІНГ ЛІДЕРСЬКИХ НАВИЧОК:

Тренінги будуть організовані в трьох містах (Вінниці, Сумах та Одесі). На кожен захід буде запрошено 12 учасників. Кандидати на участь в тренінгах повинні прислати наступні документи:
• Аплікаційна форма (долучена до даного оголошення);
• CV, в якому буде описана діяльність кандидата в громадській сфері (особливо участь у громадських ініціативах та політична активність);
• Опис сфери публічної політики, яка вимагає проведення реформ – короткий опис сфери публічної політики на місцевому або центральному рівні, яка на думку кандидата потребує проведення реформи (опис теперішньої ситуації та діагноз проблеми). На цьому етапі НЕ потрібно представляти конкретні пропозиції вирішення проблем, потрібно лише описати коротке бачення реформи (максимум 500 слів)
• Два рекомендаційних листи від осіб, які можуть підтвердити громадську діяльність кандидата в минулому;

Аплікаційна форма повинна бути надіслана разом з усіма додатками не пізніше4 січня 2015 року на e-mail: emergingpl@gmail.com

ЕТАП ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ ЗАВЕРШИТЬСЯ 4 СІЧНЯ 2015

На основі надісланих матеріалів та можливих телефонних розмов організатори оберуть учасників тренінгів в Україні

ЕВАЛЮАЦІЯ НАДІСЛАНИХ ДОКУМЕНТІВ ТА ТЕЛЕФОННИХ РОЗМОВ БУДЕ ПРОВЕДЕНА В СІЧНІ 2015

2) ТРЕНІНГ У ВАРШАВІ:

10 учасників тренінгу у Варшаві будуть відібрані серед усіх учасників тренінгів у Вінниці, Одесі та Сумах. У процесі відбору будуть оцінюватись наступні аспекти:

• Aктивність учасників під час тренінгів з лідерських навичок;
• Ідея реалізації обраної учасником місцевої або центральної реформи – короткий опис дій в рамках реформування вибраної сфери публічної політики (максимально 500 слів). Учасникам буде запропоновано підготувати цей документ більш детально вже на тренінгах у Вінниці/Одесі/Сумах. Його зміст буде обговорено з опікунами проекту під час тренігів;

Проект реформи може стосуватись будь-якої сфери життя, важливо, щоб він приносив реальну користь мешканця даного регіону. Для прикладу проекти можуть охоплювати:
• Міський транспорт
• Освіту та догляд дітей дошкільного віку
• Інтеграцію осіб старшого віку
• Просторовий розвиток
• Комунальні послуги
• Розвиток велосипедних доріжок
• Реформу самоврядування
• Окремі аспекти енергетичної безпеки
• Окремі аспекти реформи охорони здоровя
• Моніторинг бюджетних витрат
• Протидія корупції в обраному сегменті політичної сфери

Ми заохочуємо зосередитись на вузькому сегменті, обраному аспекті ширшої проблеми або на місцевій проблемі. На черговому етапі конкурсу ми попросимо уточнити діагноз проблеми та запропонувати конкретні шляхи вирішення.

РОЗКЛАД ТРЕНІНГОВОЇ ПРОГРАМИ

1. Тренінги лідерських навичок у Вінниці, Сумах, Одесі (кінець лютого – початок березня 2015)
Кожна із зустрічей буде носити форму дводенного тренінгу, який проведе польський тренер, котрий володіє багаторічним досвідом в проведенні тренінгів, пов’язаних з розвитком т. з. м’яких навичок. Тренінги носитимуть інтерактивний характер, учасники зустрічей заохочуватимуться до активної участі в дискусіях. Окрім того, під час тренінгів будуть обговорюватись концепції, що стосуються реформ в обраних учасниками сферах публічної політики).
В кожній зустрічі візьме участь 12 учасників. До наступного етапу підготовки буде запрошено по 3 учасника з двох тренінгів та 4 учасника з третього тренінгу.

2. Навчальний візит у Варшаві (квітень 2015)
10 найкращих учасників/учасниць буде запрошено на тижневе перебування у Варшаві. Під час візиту в Польщі учасники/учасниці візьмуть участь у серії занять, які будуть присвячені теорії політики, політичного маркетингу та внутріпартійної демократії. Також буде організовано зустрічі з польськими та європейськими політиками, які увійшли в політику як активні громадські діячі. У співпраці з польськими менторами учасники будуть розвивати концепції запропонованих ними реформ даної сфери публічної політики.

3. Робота над програмою реформ (квітень – травень 2015)
Після закінчення візиту у Варшаві учасники/учасниці проекту будуть запрошені до підготовки заключного вигляду проекту реформ в обраній ними сфері публічної політики. Кожен з учасників/учасниць програми матиме можливість проконсультуватись зі своїм ментором і працювати над проектом використовуючи його вказівки.

4. Презентація програми реформ (червень 2015)
Серед усіх підготованих учасниками/учасницями візиту у Варшаві проектів буде вибрано три найкращі пропозиції. Автори цих проектів отримають підтримку Інституту Публічних Справ та ВОМГО Наше Поділля в організації дискусії, під час якої проект реформ даної публічної політики матиме можливість широкої презентації та обговорення.

Якщо у Вас виникли запитання, просимо контактувати з координаторами проекту:
Юрій Степанець: vinmonp@gmail.com
Лукаш Венерський: lukasz.wenerski@isp.org.pl

Аплікаційна форма

Leave a Reply

Your email address will not be published.