“Роль ігрових технологій у залучені громадян до активної діяльності та прийняття рішень в громаді” – це серія виїзних майстерень від ГО “Центр “Тамариск” для мешканців  громад Дніпропетровської області.  Наш перший виїзд був у Самарівську громаду. Учасницами були молоді жінки. Тренери розповідали про важливість бути активними, розуміти, що від активних мешканців громади залежить прийняття рішень, обговорили форми місцевої демократії, які працюють під час воєнного стану і навели приклади, що може зробити навіть одна, але активна людина, коли в громаді вирішують питання екології, медичних послуг та інше. Наприклад сортування сміття почалося з ініціативи одного чоловіка, який потім створив у місті цілу сортувальну станцію, а перший  мамограф з’явився завдяки жінці – ВПО з Донецької області яка декілька разів піднімала цю тему на загальних зборах громади, громадських слуханнях, заходах для містян. Усі ці приклади саме про місто Самар, тому вони важливі. Далі учасницям запропонували зіграти у “Світ громад” , щоб самостійно дослідити, як формується місцевий бюджет, чому важливо сплачувати податки, як впливає на добробут кількість бізнесів в громаді, в решті кожна мала змогу побути мером і вирішити власні ігрові фінансові задачі, та усі разом зробили свої громади більш привабливими. Інша група жінок спробувала себе у парламенті “Країни Гідності”, де завданням було створення молодіжної політики на наступні п’ять років. “Це був незвичайний досвід, купа вражень та інсайтів,” – ділилися учасниці.

Використання ігор для підвищення обізнаності у питаннях децентралізації, місцевої демократії, це легкий та цікавий спосіб знайти однодумців та згуртувати громадян.

Заходи проводяться в межах ініціативи «Створення та підтримка діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості у семи територіальних громадах Дніпропетровській області», яку впроваджує Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

Leave a Reply

Your email address will not be published.