22-24 березня 2018 року у Львові відбувся ІІ-ий Всеукраїнський Форум громадських організацій «Партнерство і порозуміння задля активного та відповідального громадянського суспільства». Участь у Форумі прийняли понад 100 представників громадянського суспільства з 15 областей України.
Форум, під назвою «Партнерство і порозуміння задля активного та відповідального громадянського суспільства», організовано громадською організацією (ГО) Центр «Жіночі перспективи», яка адмініструє Проект.
Партнерами Проекту є провідні регіональні хаби: Центр підтримки громадських і культурних ініціатив “Тамариск”, Центр громадських ініціатив, Фонд громади міста Херсон “Захист”, ГО «Точка Доступу», Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», РОГО “Комітет виборців України”, ГО «МАRТ», ГО “Територія успіху”, які представляють Чернігівську, Рівненську, Кіровоградську, Херсонську, Донецьку, Дніпропетровську, Закарпатську та Львівську області. З 2018 року до мережі долучились 6 нових хабів і зараз нас вже 15.
У вітальному слові плідної праці та напрацювання творчих ідей побажала учасникам Форуму керівниця апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. Від мера міста усіх привітала радниця міського Голови, депутатка міської ради Вікторія Довжик.
Експертним баченням розвитку громадянського суспільства в Україні із досягненням кінцевої мети – Впливу поділився Станіслав Топольницький, який координує напрямки підтримки громадянського суспільства та захисту прав людини у Представництві Європейського Союзу в Україні. А Маркус Бранд (Австрія), радник та керівник проектів Програми розвитку ООН у сфері демократичного врядування, закликав громадських активістів й активісток “не втрачати зв’язок з усіма, хто формує громадянське суспільство, щоб нікого не залишати осторонь процесу демократичних змін”.
Участь у ІІ-ому Форумі також взяли координаторка проекту Програми розвитку ООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні» Олена Урсу, депутатка Львівської обласної ради Галина Бордун, керівниця відділу роботи з донорами департаменту Міжнародної технічної допомоги Львівської ОДА Валентина Когут, голова Західного відділення МФ «Відродження» Оксана Дащаківська.
Директорка Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна представила результати дослідження “Громадянське суспільство в Україні: рівень розвитку, активності, благодійності”, що викликало жвавий інтерес у присутніх.
Проект, який має на меті залучити представників громадянського суспільства (особливо із сільських та віддалених районів) до здійснення демократичних процесів в Україні, ставив конкретні цілі. Власне, результати їх досягнення, як підсумок впровадження усього проекту, презентувала голова ГО Центр «Жіночі перспективи» Любов Максимович, яка зазначила: «На сьогодні ми констатуємо значну активність партнерів та підтриманих організацій. Організації активно проводять адвокасі-кампанії, шукають та успішно знаходять фінансування з інших джерел, беруть учать у консультативних дорадчих органах та місцевих і національних форумах, конференціях. Це свідчить про реальне покращення спроможності організацій громадянського суспільства (ОГС) краще представляти цільові групи, впливати на політичні процеси та забезпечувати здійснення демократичних змін на місцевому рівні».
Кращими практиками обмінялися лідери громадських організацій. Дніпропетровщину представили дві організації: Христина Видашенко від БО «Ожина», яка презентувала «Проект розвитку молоді YOUNG» та Роман Баришенський ГО «Криворіжці», який поділився досвідом залучення молоді до контролю органів місцевого самоврядування у проекті «Школа молодого політика».
Також, під час Форуму відбулися майстер-класи з питань успішної адвокації, фінансової сталості, вирішення та трансформації конфліктів, комунікативної стратегії, побудови регіональних мереж тощо.
Наталя Стаднічук, тренер, коуч, фасилітатор Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» провела майстер клас «Сім ключів до конструктивної комунікації в громаді». Майстер клас викликав велику зацікавленість учасників Форуму та подальше обговорення цікавої інформації та застосування її на практиці.
Головною подією другого дня Форуму став «Історичний зріз розвитку ОГС в Україні», який модерувала Наталія Стаднічук з командою грантерів Центру Тамариск. Даний зріз продемонстрував розвиток громадянського суспільства в Україні з 2015 по 2018 роки. Після чого були окреслені подальші перспективи розвитку ІГС. Участь у заході прийняли всі учасники Форуму, що викликало неабиякий інтерес та жваві обговорення. Родзинкою зрізу стали творчі виступи учасників.
Можемо сказати, що Форум підсилив партнерські зв’язки між громадськими організаціями зі всієї України.