У червні 2018 року в місті Братислава українська делегація, до якої входив і я – Віталій Моргун, представник Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», мала змогу бути учасником навчальної поїздки в рамках проекту «Самоврядування для людей. Розвиток потенціалу місцевого самоврядування та місцевої державної адміністрації у сфері співпраці з громадськістю». Стажування відбувалися в рамках проекту, який реалізовувався громадською організацією «МАРТ» та Освітнім домом прав людини в Чернігові, у співпраці зі словацькою організацією Partners for Democratic Change Slovakia, за фінансової підтримки SlovakAid.
Під час стажування, особисто мене вразило те, що ця невелика за розмірами держава робить такі великі кроки для того, щоб громадяни її держави мали змогу брати участь у веденні державних справ (прямо або опосередковано).
Здивувало мене і те, що в цьому питанні увагу приділяють людям із самого раннього віку. Так мене дуже вмотивувала презентація Петера Ленчо – представника фонду для дітей із Словаччини. Петер показував нам приклади практик роботи із дітьми та школами. Петер наголошував, що головне- це залучити дітей до прийняття рішень в сфері свого дозвілля, культури та спорту.
І ось диво – в 2020 році Центр “Тамариск” є партнерами проекту «Спільноти, дружні до дітей і молоді». Проект направлений на закріплення позицій дітей та молоді як громадян в їх місцевих громадах, підтримку їх прав і залучення їх до участі в вирішенні місцевих проблем. Крім того, проект направлений на те щоб зібрати всіх зацікавлених сторін за круглому столом, з метою налагодити співпрацю для підвищення якості життя в громаді.
Що стосується міжнародного партнерства, то діями за проектом ми будемо намагаємося залучити учасників з місцевих громад для досягнення спільних цілей, кажучи їм, що вони не є одинокі в своїх зусиллях, і що вони можуть навчатися один в одного і обмінюватися власним досвідом.
Партнерами проекту є організації із Словаччини, Албанії, Чехії, Угорщини, Польщі і України.
Проект співфінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти Міжнародного Вишеградського фонду. Місія фонду полягає у просуванні ідей щодо сталого регіонального співробітництва в Центральній Європі.