Це дворічний проект, орієнтований на сприяння демократичним перетворенням в Україні шляхом впровадження нових, а також підтримки вже існуючих активних громадських ініціатив з особливим акцентом на невеликих містах, які виявилися найбільш уразливими в сучасних українських умовах.
Проект «Містки громадської активності», фінансується Європейським Союзом та впроваджується у партнерстві з Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро), Українською бібліотечною асоціацією (Київ) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава).
Цільовою групою проекту є лідери громадянського суспільства, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громади невеликих українських містечок. Проект діє у всіх регіонах України, але перевага надається учасникам з Дніпровської, Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської та Львівської областей.
Проект покликаний покращувати зв’язки і співпрацю між цільовими групами, що сприятиме побудові суспільного діалогу та кращому взаєморозумінню, а також підвищить залученість місцевих спільнот до соціально-економічних змін.
Проект сприятиме підвищенню ролі громадських організацій в просуванні демократичних цінностей через культуру, діалог, лідерство і мобілізацію спільнот. Це забезпечить розвиток громадської активності і толерантності, а також покращить життєві умови внутрішньо переміщених осіб у приймаючих спільнотах.
Проект включає обміни досвідом, промоцію нових зв’язків і синергій, розвиток підприємництва, соціально-економічний розвиток, координацію з існуючими ініціативами та співпрацю з широким колом зацікавлених сторін, субгрантинг.
Ключовими складовими проекту є :
- Програма національних обмінів для громадських активістів, внутрішньо переміщених осіб та людей з особливими потребами. В рамках вже діючої Програми буде надано 500 міні-грантів (деталі про компонент та аплікаційна форма тут).
- Семінари з картування громад для громадських організацій дванадцяти містечок України, яких буде відібрано через відкритий конкурс у серпні 2016 року.
- Картування ресурсів дванадцяти містечок у співпраці з місцевими громадами на базі місцевих бібліотек.
- Семінари з лідерства для внутрішньо переміщених осіб, які розпочнуться у листопаді 2016 року.
- Семінари з культурних і креативних індустрій для внутрішньо переміщених осіб, які розпочнуться у жовтні 2016 року.
- Чотири інвестиційні ярмарки з культурних і креативних індустрій у Дніпрі, які розпочнуться у грудні 2016 року
- Національна кампанія солідарності з людьми, що постраждали від війни на сході України. Кампанія орієнтуватиметься на формування культури солідарності в українському суспільстві і не обмежуватиметься лише пропагандистською діяльністю.
Сім взаємопов’язаних компонентів проекту сприятимуть демократизації українського суспільства, міжрегіональній інтеграції та створенню соціально-економічних перспектив для людей, постраждалих від збройного конфлікту на сході України, зокрема малих міст.
Проект фінансується Європейським Союзом