“Підтримка та супровід ветеранів/ветеранок у громадах із застосуванням кейс-менеджменту” тренінг з такою назвою провели в Дніпрі для представників і представниць робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості Дніпропетровської області. Як налагоджена робота в громадах, де вже є ветеранські простори, як почати роботу там, де ще немає такого. Який шлях проходить ветеран або ветеранка, який шлях проходить родина? Що може бути підтримкою для поранених, а що ні? Як громада може допомогти родинам? Які ресурси пропонують для реабілітації? Про це та інше дізналися учасники тренінгу. Були емоції і були історії, був досвід.
Тренери сформували для учасників та учасниць методологію та принципи ведення кейс менеджменту в роботі з ветеранами та ветеранками.Завдання під час тренінгу мали навчити учасників аналізувати проблеми, проводити скринінг потреб ветеранів на основі Шляху ветерана та Добробуту. Основні питання:
- Стійкість громад і роль ветеранської політики в питаннях розвитку громади. З ким нам працювати.
- Адаптація суспільства до потреб ветеранів. Схема Добробуту.
- Аналіз потреб ветерана на основі Шляху ветерана.
- Методологія ведення кейс менеджменту.
- Основи професійного спілкування. Психологічні та комунікативні прийоми і техніки у роботі з ветеранами та членами їх сімей.
- Як взаємодіяти з родинами зниклих безвісти, сім’ями загиблих захисників?
- Які є можливості для навчання, спортивній та емоційній реабілітації, протезуванні, психологічній підтримці та державні програми для ветеранів/ветеранок?!
- Ветеранський простір, як інструмент реінтеграції.
- Банк знань. Де брати ресурси для роботи.
Дякуємо всім, хто допомагає ветеранам і ветеранкам.
Заходи проводяться в межах ініціативи «Створення та підтримка діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості у семи територіальних громадах Дніпропетровській області», яку впроваджує Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в