Благодійний фонд розвитку комп’ютерних та інформаційних технологій для інвалідів «АІК» заснований 4 березня 2002 р. Засновниками, керівниками та членами фонду є люди з інвалідністю 1 і 2 групи важких форм фізичних захворювань або травм.
Головна мета фонду – створити в Україні умови, які забезпечать людям з обмеженими фізичними можливостями гідне та безбар’єрне існування у суспільстві.
Свої цілі та завдання фонд реалізує за допомогою комп’ютерів, Інтернету і сучасних комп’ютерних та інформаційних технологій, завдяки яким ми допомагаємо людям з фізичними обмеженнями проходити реабілітацію, вчитися, працювати, брати участь у політичному та суспільному житті, захищати свої права, займатися творчістю, отримувати корисну інформацію, спілкуватися та знаходити друзів. Ми намагаємось сприяти всьому, що розширює життєвий простір таких людей та допомагає їм здобувати навички для самостійного життя. Більше на http://www.aik.ua
Інформація про проект
Проект ставить за мету покращити якість життя людей з особливими потребами, допомогаючи їм з працевлашутванням у сфері ІТ.
Проект спрямований на подолання основних бар‘єрів, з якими зараз стикаються люди з інвалідністю, зокрема, брак можливостей для дистанційної освіти, упередження з боку роботодавців, необхідність підвищення якості та спектру надання послуг з працевлаштування для людей з інвалідністю серед організацій та державних інституцій, що опікуються людьми з особливими потребами.
Проект «Кожен має право на працю: партнерство заради покращення можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю» реалізується Фондом Східна Європа (ФСЄ) в партнерстві з Благодійним фондом розвитку комп’ютерних та інформаційних технологій для інвалідів «АІК» за рахунок коштів, наданих британською благодійною організацією «Всесвітня єврейська допомога» (WorldJewish Relief).
ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ
Проблематика
Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права інвалідів. Але реалізації цього міжнародного документу та національного законодавства заважають стереотипи, дискримінація та упередженість. У більшості дорослого населення України сформоване стереотипне хибне розуміння проблем людей з інвалідністю та їх ролі у суспільстві. Переважно, їх сприймають як хворих, жебраків або утриманців суспільства. Таке неправильне відношення до інвалідності, в свою чергу, сформувало споживацьке ставлення до суспільства і держави і у власне людей з інвалідністю.
За даними офіційної статистики, загальна кількість людей з інвалідністю в Україні постійно зростає (близько 2,8 млн. людей або 6,1% від загальної чисельності населення в 2013 році проти 5,3% в 2006 році) зі збільшенням частки молоді (18- 35 років). Крім того, в результаті конфлікту на сході України, число молодих людей, які отримали інвалідність, зростає. У той же час, згідно з висновками медико-соціальних експертних комісій, половина людей з інвалідністю можуть працювати. Разом з цим, офіційні джерела повідомляють, що насправді рівень зайнятості серед людей з інвалідністю становить близько 25%. Проте і ця цифра є занадто оптимістичною. Зазвичай, роботодавці створюють “фіктивні робочі місця”, просто виплачуючи мінімальну платню та тримаючи трудову книжку, при цьому людина на роботу не ходить і ніякої користі ні суспільству, ні собі не приносить. Людей з інвалідністю в таких випадках працевлаштовують на найбільш низькооплачувані посади, які не потребують ніякої кваліфікації, наприклад, прибиральник. Роботодавці це роблять для того, щоб формально виконати законодавчу норму (згідно українського законодавства, на підприємстві 4% робочих місць повинні займати люди з інвалідністю) і платити найменші податки. Відповідно, фактичний рівень безробіття серед людей з інвалідністю, досягає набагато більше, ніж 50%. При цьому, серед людей з інвалідністю багато отримали вищу освіту та могли б приносити користь суспільству, виконуючи роботу за фахом. Це дозволило б і державі економити кошти, які зараз витрачають на пенсії по інвалідності. Проте ситуація залишається такою і надалі: роботодавці не хочуть брати на роботу фахівців з інвалідністю, їм дешевше платити податки з мінімалки, люди з інвалідністю продовжують відчувати себе ізольованими та «на шиї» у держави і відповідно у інших платників податків.
Мета та завдання
Підвищити обізнаність з питань інвалідності, збільшити повагу до прав і гідності людей з інвалідністю. Змінити відношення суспільства до людей з інвалідністю, як таких, які не можуть та/або не мають працювати. Стимулювати роботодавців до створення робочих місць для людей з інвалідністю.
Завдання відеоролика: перш за все, людям потрібно розповісти про позитивні приклади та можливості людей з інвалідністю (конкретні приклади успішних людей і їхні контакти будуть надані). Для просвіти суспільства партнери проекту хотіли б показати історії людей з різними формами інвалідності небанально, зачіпаючи емоції і підштовхуючи учасників до власних висновків та дій. Від цих індивідуальних змін в свідомості залежить нормальне та повноцінне життя людей з інвалідністю.
Цільова аудиторія: 1 – роботодавці, люди з інвалідністю; 2- громадськість
Загальний тон позиціонування:
Позитивний;
Запам’ятовується;
Спонукає замислитись;
Ламає стереотипи;
Змінює сталу поведінку;
Мотивує.
Що необхідно запропонувати:
Ідеї сюжету для 3 відеороликів по 30 сек.;
Слогани відеоролика;
Бюджет (максимальна сума – 30 тис. грн.).
Для участі у тендері необхідно надати заявку, що включатиме:
Лист-заявка в довільній формі з підписом та печаткою організації;
Опис трьох ідей для сюжету відеоролика;
Пропозиції щодо слогану, який використовуватиметься у відеоролику;
Детальний бюджет на виготовлення 3 відеороликів тривалістю 30 сек. (вказати, чи буде використаний відеоряд чи створено анімацію);
Посилання на портфоліо;
Резюме ключового персоналу.
Технічні вимоги до відеопродукції
Відеоролик має бути наданий замовнику в форматі, що дозволить демонструвати ролик під час публічних заходів (на проекторах, плазмах тощо), розміщувати в Інтернеті та на телебаченні.
Ролик передбачає наявність фонової музики, дикторського супроводу українською мовою та субтитрування англійською мовою. Партнери проекту також передбачають можливість створення сурдоперекладу. Ці умови обговорюватимуться окремо.
Інформація, обов’язкова для використання, буде надана партнерами проекту:
Логотип організаторів;
Назва проекту «Кожен має право на працю: партнерство для покращення працевлаштування людей з інвалідністю»;
Контакти.
КВАЛІФІКАЦІЙНІ КРИТЕРІЇ ТА КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ
Критерії оцінки пропозицій:
Відповідність технічному завданню;
Зміст та комплексність документів;
Повнота та якість поданої пропозиції;
Вигідна цінова пропозиція, що відповідає якості надання послуг, реалістичні та конкурентоспроможні розцінки;
Підтверджений досвід з розробки та створення аудіо та відео роликів;
Можливість створити та надати якісний продукт в обмежений термін;
Терміни подачі заявок
Прохання надати зазначені вище документи до31 грудня 2014 р. на адресу:j.resenchuk@gmail.com.