16-17 січня 2018 року у м. Дніпро для другої групи громадських організацій та активістів проведено дводенний тренінг «Сучасні підходи до розвитку місцевих громад» в рамках програми 7-ї Школи позитивних змін Центру «Тамариск».
У перший день тренінгу учасники розібрали поняття «громада», визначили цілі та принципи розвитку місцевої громади, після чого дізнались про основні підходи, що використовуються громадськими активістами у процесі розвитку місцевої громади: лідерський підхід, соціальна анімація, діалоговий підхід, проектний підхід, контролюючий підхід, інформаційний підхід.
Особливу увагу було приділено підходу соціальної анімації як дієвому інструментарію «оживлення» громади. Було чітко окреслено роль соціального аніматора, а також, методи діяльності в залежності від активності громади.
На другий день тренінгу директор Центру «Тамариск» Тетяна Карельська продемонструвала підхід, що базується на правах людини та показала практичне його застосування на прикладі пілотної громади міста Підгородне.
Також, учасники дізнались, які якості має мати громадський діяч і як побудувати ефективну комунікацію та взаємодію у громаді.
Під час тренінгу відбувався активний обмін думками та досвідом, а робота в групах сприяла підвищенню довіри та налагодження постійних міжособистісних зв’язків.
Наприкінці тренінгу учасники говорили, що отримали нове бачення своєї діяльності в громаді та мотивацію для розвитку і підвищення власної компетентності.
Тренінг проводила ведучий тренер Центру «Тамариск» Наталія Стаднічук.
7-ма «Школа Позитивних Змін» проводиться в рамках програми Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» за фінансової підтримки Фонду імені Ч. С. Мотта.