Меседж Фестивалю: «Відпочивай з користю. Дізнавайся! Навчайся! Створюй!»
Концепт проведення Фестивалю мав наступні завдання:
– Підвищити обізнаність містян та гостей міста щодо існуючих громадських ініціатив та діяльності громадських організацій у м. Дніпро та Дніпропетровській області.
– Залучати мешканців до діяльності організацій громадянського суспільства.
– Налагоджувати зв’язки та партнерства між регіональними ОГС – учасниками проєкту.
Для проведення фестивалю була створена коаліція з 30 ОГС різних напрямків, які об’єднались в Інтерактивний музей з цікавими тематичними інсталяціями, майстер-класами, флешмобами, квестами і перфоменсами. У Лекторії громадські експерти проводили дискусії з питань, що турбують містян: від нової української школи до відкритості міського бюджету. У Зоні екстремальних видів спорту відбувалися змагання з BMX, ролер-спорту, скейтбордингу та кікскутерингу.
Підхід до організації фестивалю зробив його по-справжньому сімейним, тому найбільш популярними були активності, пов’язані з творчістю, культурою, квестами та іграми: розмальовки в стилі «дудлінг», майстер-класи з глиноліпіння, ростові ляльки, ігрові зони. Відвідали захід більше 5 тисяч жителів і гостей міста.
До фішок фестивалю варто віднести його оформлення у стилі кубізму з поєднанням українських традицій: виступав колектив бабусь «Криниця», включений до Списку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, відбувся майстер-клас гри на бандурі. Увагу привертав майстер-клас гри на барабанах «Барабанне коло ЕТНОДРАЙВ», а завершальною подією стало музичне фаєр-шоу. Батьки здебільшого затримувалися біля клубу батьківства «Кафе з татом тет-а-тет», молодь більше зависала в зоні екстремальних видів спорту. Із бюджетом Дніпра знайомились інтерактивно: можна було писати свої пропозиції та навіть спостерігати «розпил» за допомогою цілком реальної пили.
Фестиваль показав, що насправді у Дніпрі сильний та впливовий громадський сектор, з яким мешканці міста познайомились на фесті.