20-21 квітня у Одесі відбувся IV міжнародний форум «Від ідеї до успіху. Місцеві ініціативи змінюють життя українських громад» Організатор форуму – Спілка «Громадські ініціативи України».

Участь у заході взяло близько 100 громадських активістів з невеликих населених пунктів фактично із усіх регіонів України, а також закордонні учасники із Польщі, Литви та Молдови. Волонтерську допомогу у проведенні заходів форуму надавали волонтери із Італії, Німеччини, Австрії та Нідерландів, які приїхали в Україну в рамках діяльності європейської волонтерської служби за програмою Erasmus+. Також участь в форумі прийняв представник Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» Антон Вусик.

Форум був присвячений розвитку громадських організацій та ініціатив, що працюють на місцевому рівні, в українських містах, районах, селах і селищах, а також в об’єднаних громадах.

Простір форуму діяв як великий комунікаційний майданчик. Протягом двох днів на учасників чекала насичена різноманітними заходами програма: відбувалися панельні дискусії, майстер-класи, обговорення, презентації, фотовиставки тощо.

Найбільше часу на форумі було присвячено обговоренню ідеї мережування та комунікації місцевих громадських ініціатив між собою. Одним із ключових заходів форуму стала активність у форматі відкритого простіру «Громадянське суспільство і реформи: навіщо місцевим НУО об’єднуватись?», який відбувався у два етапи протягом двох днів.

У межах відкритого простору учасники могли запропонувати актуальні проблематики, що хвилюють ініціативних громадян на локальних рівнях у їхніх населених пунктах, знайти однодумців та партнерів, які готові долучитися до вирішення цієї проблеми. А наприкінці спільно запланувати конкретні кроки, які вони разом будуть втілювати уже по завершенні форуму.

Під час форуму громадські активісти мали змогу долучитися до панельної дискусії «Ключові виклики перед поколінням трьох революцій: як громадські ініціативи можуть попередити найбільші загрози що стоять перед Україною?». Дискусія викликала жвавий інтерес учасників форуму. У результаті обговорення вдалося дійти до важливих висновків. «Головне – навчити Україну мріяти. Мрії продукують віру. Великого бажайте – оце головне», – підсумував запрошений гість дискусії Олександр Славський (Impact Hub Odessa).

Крім того під час форуму відбулася міжнародна панель за участі закордонних спікерів. Її учасники шукали відповідь на питання чи є для українських громадських ініціатив та організацій участь у міжнародних проектах нагальною потребою чи тільки фактором престижності. Паралельно відбувався Prostir Talks на тему «Громадські мережування та партнерства: коли це працює?», організований багаторічним партнером Спілки – порталом “Громадський простір”.

У межах панельної дискусії «Успішна громадська ініціатива в Україні: критерії, показники, бачення» учасники форуму мали змогу із перших вуст почути про те, що очікують від громадських ініціатив та організацій донори. Запрошеними спікерами панелі стали представники донорських організацій Олена Урсу (ПРООН), Володимир Шейгус (ІСАР «Єднання»), Андрій Павлович (SALTO) та Наталя Кертичак (Фонд «Освіта для демократії»).

Одним із знакових заходів форуму став виступ Кшиштофа Становського (Люблін, Польща). Відомий польський діяч у межах свого програмного виступу запропонував власні глибокі й аргументовані відповіді на питання:  “Що відбувається з громадським суспільством в Східній Європі? Що можуть і повинні робити українські НУО на місцях, зокрема зважаючи на реалізовані і нереалізовані реформи?”

Родзинкою Форуму стало нагородження переможців конкурсу «Краща громадська ініціатива України», що був започаткований Спілкою Громадські Ініціативи України ще у 2013 році. Головна ідея цього конкурсу – поширити інформацію про невеликі, але цікаві й важливі ініціативи у сфері активізації місцевих громад. Переможці конкурсу обиралися із історій, опублікованих у спеціальному розділі нашого сайту “Історії успіху”.

«Форум в Одесі запам’ятався дружньою атмосферою та практичними дискусіями. Відразу якби запитали, що взяв особисто для себе, то це три виклики: 1) заглянути в себе і дати відповідь для чого це я роблю, а раптом це все фейк?! 2) більш ефективніше “продавати себе”, а тому потрібно бути більш відкритішим та зрозумілішим; 3) не уникати, а наражати себе брати відповідальність… Звісно думок багато, але в тому й суть подібних зустрічей – мотивувати до втілення їх у життя!», – поділився своїми враженнями учасник форуму Володимир Онищук.

«На Форумі ми ділилися досвідом відкриття молодіжного простору в маленькому місті. Було багато запитань, на які ми з радістю відповідали! Загалом червоною ниткою всього Форуму була ідея мережування всіх громадських ініціатив. Ми познайомилися із багатьма кльовими людьми із всіх куточків України і Європи. Наповнені великою енергією та натхненням робити ще кращим наш простір ми повертаємось додому!», – зазначила Катерина Олійник, Енергодар.

Фото та записи прямих трансляцій заходів Форуму ви можете знайти на сторінці Спілки “Громадські ініціативи України” у фейсбуці та у події Форум «Від ідеї до успіху» 2018. Для швидкого пошуку матеріалів про Форум користуйтеся хештегами #форум_ГІУ #ГІУ

Детальна інформація про заходи, які організовує Спілка «Громадські ініціативи України» – на нашому сайті http://ngonetwork.org.ua/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.