Найважливішою подією під час карантину для громадської організації «Від мрії до дії»  стала участь у круглому столі «Підведення підсумків виконання Національного плану дій «Жінки, мир, безпека», який відбувся  28 квітня 2020 року в онлайн форматі.

 В заході взяли  участь:

  • Вадим Пристайко – Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
  • Тетяна Сальнікова – Заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції
  • Катерина Левченко – Урядова уповноважена з питань ґендерної політики
  • Домініка Стояноська – в.о. Голови Офісу ООН Жінки в Україні
    та багато інших представників уряду та обласних адміністрацій.

Громадські активісти теж взяли участь у заході завдяки запрошенню Українського Жіночого Фонду, оскільки з 2018 року активно працювали над темою Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

Проект «Крок до миру», реалізований ГО «Від мрії до дії» мав на меті посилення впливу жінок на прийняття рішень на рівнях від місцевого до обласного, а також напрацювання пропозицій для локального обласного плану дій на виконання Національного плану дій Резолюції Ради Безпеки ООН 1325. Це були дев’ять місяців роботи, навчання та різні заходи на дуже важливі теми:

  • попередження конфліктів з релігійним підґрунтям
  • подолання небезпеки пов’язаної зі зброєю та боєприпасами
  • порозуміння в громаді між переселенцями та учасниками АТО (ООС).

В проєкті брали участь жінки – військовослужбовці, депутатки місцевих рад, представниці освітян та переселенки.  Тому вони і були запрошені взяти участь в підсумковому заході, щоб  побачити та почути, як саме був реалізований Національний план дій в різних регіонах України.   
Учасниця круглого столу Лариса Скрипченко розповідає: «Дуже гарний захід, де є справжня демократія. В круглому столі брали участь представники уряду, керівники обласних організацій та жінки, які працюють на місцях. Було дуже приємно брати участь в події такого рівня. На жаль тільки, що керівництво нашої Дніпропетровської області не вважає пріоритетним створення локального плану дій у відповідності до Національного плану дій Резолюції Ради Безпеки ООН 1325. Але ми не втрачаємо надії, що нас почують».

Круглий стіл організовано Міністерством соціальної політики України разом з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики та у партнерстві з Українським Жіночим Фондом (УЖФ), Офісом ООН Жінки в Україні та Всеукраїнською громадською організацію «Центр «Розвиток демократії».

Leave a Reply

Your email address will not be published.