Зробити політику популярною серед молоді, зламати сучасні стереотипи через безпосереднє навчання та залучення активної молоді, модернізувати політичну культуру регіону. Такі цілі має освітній онлайн-курс «Молодіжна політична школа», організований ГО «САМ» і NDI (Національний демократичний інститут закордонних справ), передає Дніпроград.

Молодіжна політична школа — це шестимісячний освітній курс в онлайн-форматі, який має на меті надати молоді Дніпропетровської області теоретичні та практичні знання, основні інструменти та кейси у сфері політичної участі. Сформувати в учнів школи систему цінностей щодо розвитку своїх населених пунктів та держави загалом. Підготувати випускників до активної участі в своїх громадах та політичній діяльності. У рамках курсу студенти реалізують власні громадсько-політичні проєкти, а найактивніші учасники зможуть пройти оплачувані стажування в органах місцевого самоврядування.

За словами голови ГО «Спільнота активної молоді — САМ» Владислава Мельнічука, прагнення проєкту — щоб молодь зі своїм сучасним поглядом брала участь у політичному житті та крокувала до демократичних цінностей.

«“Аби якось впливати на політику — необхідні зв’язки”, “я сам нічого не вирішую”, “бути політиком — це негатив”. Левова частина молодих людей керується подібними стереотипними твердженнями та просто демотивована брати участь у політичному житті своєї громади й країни загалом. Ми вирішили запустити проєкт, аби розвінчати подібні твердження. Дати інструменти та допомогти зі стартом власних суспільно-громадських проєктів», — говорить Владислав Мельничук.

Проєкт реалізується у декілька етапів. Перший модуль передбачає презентацію школи для молодіжних аудиторій. Після презентацій відкриється прийом заявок на участь у Молодіжній політичній школі. 25 учасників, які будуть відібрані до участі, пройдуть онлайн-навчання протягом трьох модулів. Серед спікерів: політики, депутати, представники місцевого самоврядування, громадські діячі та блогери. Найактивніші учасники пройдуть оплачувані стажування в органах місцевого самоврядування, політичних партіях, громадських організаціях тощо.

Тренінг має насичену програму, яка охопить багато питань політичної культури. Деталі школи можна дізнатися 7 квітня о 11:00 під час пресконференції за адресою вул. Телевізійна 3 (пресцентр UA:Дніпро).

Leave a Reply

Your email address will not be published.