До дня першого засідання Верховної Ради України є ідея зробити відео, в якому привернемо увагу новообраних депутатів до необхідності відновлення політичних прав громадян України, які змушені були покинути свої домівки внаслідок війни. Ми платимо податки в своїх нових громадах, ми хочемо нарешті обирати місцеву владу там, де вже п’ять років живемо як «невидимі виборці»!

Відео будемо поширювати в соціальних мережах, а також надішлемо на електронні поштові скриньки народних депутатів.

Спочатку право голосу, потім – місцеві вибори! 

Допоможіть нам, щоб ми могли допомогти всім 1,2 млн переселенців, які мають право голосу, але не можуть ним скористатися. Вишліть, будь ласка, на адресу grupa.vplyvu@gmail.com своє фото біля місцевої ради або біля іншого місця/знака, що дає розуміння – це Ваша нова громада. Це потрібно до 20 серпня.

Присилайте фотографії біля міських рад з плакатами “Переселенці-ВиБорці”, “#КоженГолосВпливає”, “Кожен має право на вибори”, “Спочатку право голосу, потім місцеві вибори”, “Відновіть конституційне право обирати” тощо.

Знімок потрібно зробити при денному світлі навпроти будівлі ради (районної, міської, обласної), щоб у кадр потрапляла вивіска органу місцевого самоврядування (ОМС). Бажано 1 знімок вертикальний, і 1 – горизонтальний. У руках можна тримати горизонтально аркуш паперу стандартного розміру A4 із хештегом #КоженГолосВпливає або іншими слоганами (описані вище). На фото хештег має бути видно і легко читатися.

Якщо не вдається зробити фото, щоб у кадр попала вивіска ОМС, можна відійти трохи подалі, але щоб було видно адмінбудівлю.

Чим більше людей буде на фото, тим більше. Але навіть якщо вас буде двоє, це теж добре. Тому що #КоженГолосВпливає

Дякуємо! 

P.S. Принагідно дякуємо партнерам з Кривого Рогу та Запоріжжя за ідею та її візуалізацію. Фото зроблено біля Запорізької обласної ради ще у 2017 році під час акції на підтримку #законопроект6240. Через два роки після цього Запорізька міська рада прийняла рішення про Звернення до Верховної Ради з проханням надати переселенцям та іншим мобільним всередині країни громадянам право голосувати на місцевих виборах.

Читати більше про це в інтерв’ю Тетяни Дурнєвої на сайті “Донецкие новости”

Leave a Reply

Your email address will not be published.