В рамках головування в Міжнародному альянсі пам’яті про Голокост (International Holocaust Remembrance Alliance, IHRA)

Посольство Угорщини в Україніу партнерстві з Ромською програмною ініціативоюМіжнародного Фонду «Відродження» та Інститутом візуальної історії та освіти Фонду Шоа

запрошують ромську молодь, стипендіатів і випускників програми Ромського освітнього фонду та Міжнародного фонду «Відродження», до участі в семінарі з візуалізації та оповідання про увічнення пам‘яті жертв геноциду ромського народу та конкурсі творчих робіт «Країна пам‘яті».

Ці заходи мають на меті посилити рівень солідарності серед ромської молоді та кращого усвідомлення таких явищ як ксенофобія, нетерпимість та засоби протистояння ним через увічнення пам‘яті про жертв геноциду ромського народу.

Семінар і конкурс передбачають участь в серії освітніх заходів, підготовку творчої роботи та відзначення переможців. Заходи в межах конкурсу будуть відбуватися у декілька етапів:

(1) 26 травня 2015 року – прийняття в Посольстві Угорщини в Україні (м. Київ); тренінг з візуалізації та оповідання про історичну пам‘ять – тренер Анна Ленчовська (Інститут візуальної історії та освіти фонду Шоа), оголошення умов конкурсу творчих робіт серед ромської молоді.

(2) До 15 червня 2015 року – прийом конкурсних робіт від учасників.

(3) 24 червня 2015 року – відзначення учасників та переможців конкурсу в Посольстві Угорщини в Україні.

До участі запрошується суспільно активна ромська молодь, яка хоче більше дізнатися про історію свого народу і, зокрема, геноцид ромів в часи Другої світової війни, і матиме змогу в подальшому використати набуті під час тренінгу знання у своїй професійній та громадській діяльності.

Роботи учасників будуть розміщені на відповідних освітніх електронних ресурсах та на сайтах партнерів конкурсу. Всі учасники семінару і конкурсу будуть запрошені до Посольства Угорщині на церемонію відзначення переможців, і матимуть змогу взяти участь в освітніх проектах з вшанування історичної пам‘яті в Україні та за кордоном, які будуть реалізовуватися за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо ви бажаєте взяти участь у конкурсі, будь ласка, до 22 травня 2015 року (вівторок) надішліть свою заявку на електронну адресу Ромської програмної ініціативи roma@irf.kiev.ua, зазначивши у темі листа: «Заявка на участь в освітніх заходах». Заявка повинна містити наступну інформацію:

1) Ім‘я та прізвище, контактну інформацію (адресу електронної скриньки, номер телефону), місце навчання/роботи;

2) Короткий мотиваційний лист (до 500 слів), в якому кандидат має пояснити, що для нього означає феномен геноциду ромського народу за часів нацизму та чому він зацікавлений в участі у даному конкурсі.

Всі заходи, зазначені вище, будуть відбуватися в Києві. Учасники будуть забезпечені харчуванням; учасникам з інших міст України – компенсовано витрати на проїзд в обидва боки поїздом (купе, плацкарт), або автобусом.

Якщо у вас є запитання щодо участі, будь ласка надсилайте їх на електронну адресу roma@irf.kiev.ua, вказавши у темі листа: «Запитання щодо участі в конкурсі».

Leave a Reply

Your email address will not be published.