3 – 6 жовтня 2017р. громадські активісти із дев’яти областей України (Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Рівненська, Черкаська, Черновецька, Херсонська)  відвідали Дніпро з чотириденним навчальним туром «Розвиток місцевих громад». Навчальний тур проводив Центр «Тамариск» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу.

Почався навчальний тур зі знайомства з «Тамариском». Директор Центру «Тамариск» Тетяна Карельська розповіла про історію створення  організації, її місію, основні напрямки діяльності, проекти. Гості подивилися два цікавих фільми про Школу позитивних змін, в якій навчалися представники громадських об’єднань з різних регіонів України,  відео вуличної акції про права внутрішніх  переселенців. Відбувся обмін думками учасників заходу щодо об’єднання зусиль організацій громадянського суспільства щодо демократичних перетворень у країні.

А потім – зустріч з представниками місцевих громадських організацій, які працюють з переселенцями і учасниками АТО. Гості дізналися багато нового про БФ «Допомога Дніпра» (перший центр на Дніпропетровщині, який почав приймати переселенців), ГО «Від мрії до дії» (допомагає переселенцям адаптуватися, перш за все дітям із зони АТО), ГО «Ріка життя» (надає психологічну допомога українським воїнам і членам їх сімей). Учасники зустрічі обмінялися досвідом та кращими практиками.

Другий день був повністю присвячений зустрічам з ОГС, які ділилися досвідом і практиками взаємодії з владою.

Представники «Інституту громадської експертизи» Олексій Літвінов и Олексій Андрєєв розповідали про інструменти громадського контролю за діями влади, перш за все – про громадську експертизу.

Провела для гостей свій майстер-клас «Механізми контролю органів місцевої влади» Ірина Туровська, яка не тільки очолює ГО «Кріворіжці», а ще є депутатом Дніпропетровської облради (в саму громадську організацію також входять депутати міської та районної рад, тому про нюанси взаємин представників влади і «третього сектора» вони знають у якості представників як однієї, так і іншої сторони).

Учасники познайомилися також з діяльністю ГО «Агенція сталого розвитку Жовті Води», керівник якої Євген Глазирін розповів про розробку стратегічного плану розвитку міста Жовті Води на партнерських засадах (представники влади, експерти, громадські активісти). Він зазначив основні проблеми, які супроводжують процес розробки стратегії, серед яких: низька активність громадян, відсутність консенсусу у мешканців відносно майбутнього міста, відсутність вільного доступу до планів реалізації попередньої стратегії міста та звітів про їх виконання тощо.

Громади Жовтих Вод та Підгороднього є базовими для Центру «Тамариск» в плані реалізації концепції плідної взаємодії «третього сектора» і місцевої влади. У цих населених пунктах громадські діячі грають ключову роль в розвитку місцевих громад. Не дивно, що для учасників було присвячено один з чотирьох днів навчального туру на поїздку в місто Підгороднє, де проходили зустрічі не тільки з громадськими активістами, а й з мером і депутатами міськради. Відбулася дискусія про основні підходи, які використовують громадські активісти в процесі розвитку громади, яку модерував менеджер з комунікацій Центру «Тамариск» Віталій Моргун). Ну і, звичайно, гостям були представлені найефективніші практики, що реалізуються громадськими організаціями Підгороднього. А саме, використання ігрового клубу як інструмента для виявлення негласних лідерів в громаді, створення місцевого ЗМІ, он-лайн трансляції сесій міської ради, створення Інтернет-радіо. Розповили про механізми монетизації такого ЗМІ. Відбувся міні-тренінг «Мультиплікація як інструмент роботи з громадами».

В останній день учасники мали можливість взяти участь у грі «Світ громад», яка є симулятором розвитку громади і базується на кооперативній стратегії. Гра дозволяє об’єднати людей з різними інтересами  для досягнення спільної мети.

Підводячи підсумки навчання, гості відзначили, що отримали багато нових знань і яскравих вражень.

«Я сюди їхала за натхненням. У вас багато чому можна повчитися», – підкреслила голова правління ГО «Реформі разом» (м. Львів) Руслана Римарська.

«Дружня атмосфера почала складатися з перших хвилин. Ми всі дізналися щось нове для себе, і, головне встановили нові контакти. Сподіваюся, ми будемо і далі взаємодіяти», – підсумував член ГО «Молодь Бахмута» Владислав Ткаченко.

Всіх учасників не залишила байдужими екскурсія до Музею громадянського подвигу жителів Дніпра в подіях АТО.

Такі заходи об’єднують громадських активістів з різних регіонів України.

 

Прес-служба «Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск»

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.