Завершився проєкт Центру «Тамариск» «Школа безпеки громадських активістів», який реалізований у співпраці з громадською організацією «МАРТ» та Освітнім домом прав людини в Чернігові за підтримки Human Rights House Foundation та профінансований Європейським Союзом.

Участь у проекті взяли 25 громадських активістів із різних міст та селищ Дніпропетровської області, які працюють в різних напрямках діяльності: боротьба з корупцією, моніторинг та контроль діяльності влади, охорона навколишнього середовища, захист прав родин зниклих безвісті, внутрішніх переселенців, ветеранів російсько-української війни та інших незахищених категорій населення. Учасники Школи отримали знання та  навички з питань юридичного захисту, кібербезпеки, взаємодії з органами влади, безпеки в кризових ситуаціях, ефективних та безпечних комунікацій.

27 жовтня 2021 року відбулася фінальна online зустріч учасників проєкту «Школа безпеки громадських активістів». 

На початку зустрічі відбулося обговорення одного з важливіших питань безпеки в роботі громадських активістів та їх організацій сьогодні, а саме: мова йшла про ризики, які пов’язані з  пандемією коронавірусу COVID-19 та шляхи їх мінімізації. Учасники зустрічі розповіли про вакцинацію членів їх організацій та підкреслили необхідність інформування цільових груп про вакцинацію і її роль в протидії поширення коронавірусу.

Далі учасники ділилися досвідом використання знань й навичок, які отримали у «Школі безпеки громадських активістів». Вони зробили те, що було необхідно для них та їх організацій: впроваджували інструменти захисту аккаунтів  та пристроїв, використовували рекомендації щодо ефективних  та безпечних комунікацій з владою та державними структурами, покращили стосунки  всередині  організацій та із зовнішнім оточенням.  розробили особисті плани безпеки та плани безпеки організацій, підкреслювали важливість отримання знань з прав людини. 

Учасники розповідали свої успішні історій: про роботу з ветеранами російсько-української війни та створення в Новомосковську Ветеран Хабу (ГО «Прометей»), захист жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства у Дніпрі (ГО «Мартин клуб»), проведення громадських акцій в різних регіонах України та переговори з органами влади з питань пошуку зниклих безвісті в російсько-української війні (ГО «Надія»).

Обговорення результатів проєкту було дуже важливим як для учасників Школи, так і для її організаторів. Центр «Тамариск» планує продовження роботи Школи безпеки громадських активістів у 2022 році. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.