Громадські активісти зі Львівської, Кіровоградської, Луганської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернігівської, Херсонської та Дніпропетровської областей з’їхалися до Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» переймати досвід розвитку місцевих громад. Особливе враження на гостей справило спілкування з представниками громадських організацій, що працюють з внутрішніми переселенцями. Зустріч відбулася під час засідання «Клубу позитивних змін» (проект здійснюється в рамках «Підтримки громадських ініціатив в Центральній та Східній Україні», що фінансується Фондом Сприяння Демократії Посольства США в Україні). Свої проекти презентували громадські організації «Допомога Дніпра», «За майбутнє України», «Сила майбутнього», «Ріка Життя», «Від мрії до дії» та «Волоський фонд розвитку громади».

«Наразі ми працюємо в новому для нас напрямку – налагодження комунікацій та взаємодії між переселенцями, місцевою громадою, владою та міжнародними донорами, – зазначила в ході засідання Клубу координатор зі зв’язків з громадою та владою ГО «Допомога Дніпра» Ірина Булишева. – На жаль, переселенці, які проживають в невеликих містах і сільських районах нашої області, не дуже активні. Тому ми поставили собі за мету підвищити поінформованість про їхні можливості. В тому числі і про можливості створення неурядових організацій, про самозайнятість та підприємницьку діяльність. Процес децентралізації, який проходить зараз в Україні, диктує свої умови і можливості. Вкрай важливо і необхідно більше працювати на місцях, в умовах нової громади. Переселенців слід розглядати не як тягар, а як новий ресурс для розвитку регіону. Тим більше, що політика міжнародних організацій підтримує саме такі ініціативи – де більше взаємодії серед різних груп населення в рамках громади».

Марія Нємцева, керівник ГО «Волоський фонд розвитку громади», вважає, що залучати до громадської діяльності переселенців потрібно застосовуючи нові форми комунікацій, у тому числі з використанням анімації та музичних роликів – інструментарієм, з яким громадські активісти мали можливість познайомитися в «Тамариску».

Член правління ГО «Ріка Життя» Валентина Проніна розповіла про нові психотерапевтичні методики для роботи з сім’ями бійців АТО та переселенцями, що допомагають психологам доносити інформацію до людей, «звертаючись до їх душі». «Подібні зустрічі дуже нам допомагають. Буде координація – ефективність нашої роботи підвищиться в рази», – зауважила керівник ГО «За майбутнє України» Олена Лучко. З нею погоджується і заступник голови ГО «Сила майбутнього» Світлана Лук’янченко: «Приємно відзначити, що така організація, як Центр «Тамариск» підтримує усі творчі починання нашої організації, таким чином сприяючи позитивним змінам у громадах».

Leave a Reply

Your email address will not be published.