У Дніпрі відбувся антикорупційний практикум для студентів

22 та 23 лютого 2018 р. у місті Дніпро в Центрі підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» пройшов дводенний тренінг «Антикорупційний практикум для студентів». Участь у тренінгу взяли студенти Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій.

Під час антикорупційного практикуму студенти дізнались, що таке  корупція, які корупційні порушення бувають, як корупція впливає на суспільство і державу, а також чому необхідно  боротись з корупцією.

Зацікавленість у студентів викликали практичні завдання та вправи, завдяки яким вдалося розібратися з конфліктами інтересів, потенційними та реальними, а також розібратися коли вони виникають і як можуть вплинути на об’єктивність прийняття рішень.

Серед інструментів, які особливо зацікавили студентів – антикорупційна експертиза проектів і діючих нормативно-правових актів, електронне декларування, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, журналістські антикорупційні розслідування. Аналіз електронних декларацій та порівняння із даними відкритих реєстрів став найбільш ефективним практикумом, завдяки якому студенти навчилися виявляти неправдиву інформацію у деклараціях посадових осіб.

Складна тема, щодо боротьби із корупційними порушеннями у державних закупівлях, використанні ProZorro та E -Data для моніторингу витрачання бюджетних коштів була надана простою мовою, що надало змогу студентам ще краще поглибитись у практичні механізми антикорупційного контролю

Серед найбільших побажань студентів щодо подальшої тематики навчальних заходів стало інформування про основні права та способи їх захисту.

Тренінг провів фаховий тренер Центру «Тамариск» та директор ГО «Інститут громадської експертизи» Олексій Литвинов

Тренінг проходив в рамках проекту «Активно долучаємось до позитивних змін у країні», який реалізується в рамках програми «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Комментарии:

Leave A Response

* Denotes Required Field