Тренінг для студентів Дніпра «Рівність прав, свобод і можливостей». Нові можливості для взаємодії студентів

29-30 березня 2018 р. у місті Дніпро в Центрі підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» пройшов дводенний тренінг для другої групи студентів з вузів міста «Рівність прав, свобод і можливостей». Участь у тренінгу взяли студенти Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій та Дніпровського педагогічного коледжу.

Тренінг викликав неабиякий ажіотаж серед студентів, оскільки замість групи у 25 студентів, бажаючих виявилось стільки, що мали сформувати групу майже вдвічі більшу – 47 учасників. Це свідчить про бажання студентської молоді отримувати нові знання з прав людини та застосовувати їх у подальшій професійній діяльності, про що самі відзначили майбутні викладачі з педагогічного коледжу та психологи з національного університету.

У перший день тренінгу студенти дізнались, про сутність прав та свобод людини, їх історію, принципи, нормативно-правові документи, що їх закріплюють та основні інструменти захисту власних прав. У ході дискусії учасники висловлювали різне бачення щодо рівності, і якою вона має бути (рівність можливостей, економічна рівність, рівність перед законом).

Після дискусії у груповій грі «Країна гідності», студенти самостійно у ролі депутатів та міністрів мали можливість приймати управлінські рішення та стратегії для забезпечення соціально-економічної групи прав, враховуючи фінансові можливості «Країни гідності».

У другий день тренінгу робота була сфокусована на отримані навичок виявляти «носія прав», а головне «носія обов’язків» та їх «прогалини у потенціалі» для забезпечення реалізації власних прав. У ході групової роботи студенти самостійно створювали «Карту прав студента», обмінювались інформацію якою мірою ці права реалізовані, і які перші заходи необхідно зробити для їх реалізації, якщо як такі ці права не реалізуються. Під час презентацій «Карти прав» студенти дійшли висновку про необхідність більшої взаємодії у власному вузі для створення реального студентського самоуправління та створенні більш тісної партнерської мережі студентських самоуправлінь.

Після тренінгу учасники бажали, щоб заходи такого плану відбувались частіше, де студенти з різних вузів, коледжів, технікумів мали б можливість отримувати нові знання та створювати неформальну мережу студентських об’єднань.

Тренінг провів фаховий тренер Центру «Тамариск» Віталій Моргун та експерти Дмитро Корнієнко та Лариса Скрипченко.

Тренінг проходив в рамках проекту «Активно долучаємось до позитивних змін у країні», який реалізується в рамках програми «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Комментарии:

Leave A Response

* Denotes Required Field