30 липня 2014 року, в приміщенні  Дніпропетровської обласної ради, пройшов тренінг для партнерів і членів Центру громадських та культурних ініціатив «Тамариск». Тренінг був направлений на розвиток тренерської майстерності його учасників.

Серед учасників майстерні були громадяни інших держав, що автоматично зробило цей захід міжнародним. Так Віталій із Латвії пояснив учасникам зустрічі, що він хоче здобути нові знання і це є його головною метою.

Захід проводили Наталя Стаднічук та Олександр Мітьков.

Першу частину проводила Наталя Стаднічук, під час якої вона приділила правилу обов`язкової підготовки тренінгу. І навіть в разі нештатної ситуації тренер повинен мати запасний варіант. У зв’язку із цім вона наголошувала, що під час тренінгу може статися багато чого і учасники можуть бути різними, тому для тренера є вкрай необхідним знання стилів тренінгів. На думку тренера,  знання та розуміння  стилів може дозволити  зрозуміти людині, що насправді – це великий простір для  її творчості та ключ до своєї унікальності. Тренер наголосила, що хороших  та поганих людей немає – вони усі унікальні.

І оскільки майстерня направлена на розвиток тренера-особистості, Наталя Стаднічук, вирішила закінчити свою частину  5-ма принципами Мілтона Еріксона.

1. З усіма людьми все в порядку.

Нерідко ми вважаємо себе, свої вчинки або інших людей – «ненормальними». І це є причиною того, що ми перестаємо працювати над собою, опускаємо руки або відмовляємося зрозуміти іншу людину, налагодити стосунки з нею.

Однак, згідно з першим принципом Еріксона – апріорі зі всіма все гаразд. І не варто виправдовувати будь-які життєві труднощі, невдачі своїми дивацтвами, які сталися від дитячих травм або гіркого життєвого досвіду. Той же принцип діє по відношенню до інших людей – з ними все ОК, просто на даний момент ми не в змозі їх зрозуміти, або не бажаємо цього робити.

2. У вас є ВСЕ необхідне для досягнення цілей.

У кожної людини є всі необхідні ресурси, як зовнішні (гроші, зв’язки, люди та ін. матеріальні та інформаційні ресурси), так і внутрішні (досвід, знання, вміння, таланти). Усвідомлення цього принципу дозволить вам відкинути всі можливі «причини» того, чому Ви не можете стати тим, ким хочете зараз, а також допоможе діяти у напрямку до своїх цілей і бути щасливими Тут і Зараз.

3. Ми завжди робимо найкращий вибір.

Озирнувшись у минуле, можна побачити безліч вчинків і рішень, які були прийняті нами. Нерідко, ми оцінюємо ці вчинки і рішення невірними. Тим не менш, важливо прийняти те, що будь-яке рішення, прийняте нами є найкращим для тієї конкретної ситуації, і для нас в той момент часу. Тому, не варто нікого судити і засуджувати. Згідно з третім принципом, ми робимо висновки і повинні рухатись вперед без почуття провини і образи.

4. Всіма людьми рухає позитивний намір.

Природа людини полягає в тому, що мета будь-якого вчинку – бажання хорошого для себе. Таким чином, дії людей, навіть ті, які заподіюють шкоду оточуючим, не несуть спочатку негативного заряду. Справа лише в тому, що не завжди люди вибирають різнобічний спосіб досягнення мети. Але розуміння цього дозволить краще зрозуміти мотив дій людини і знайти з ним спільну мову.

5. Зміни будуть завжди і вони неминучі.

Цей принцип говорить про те, що не варто противитися будь-яким змінам, так як вони неминучі і сприяють нашому розвитку.

Все змінюється і ми змінюємося. Інша справа – в якому напрямку?

У загальному випадку у нас завжди є вибір:

1. Або вгору – щастя, успіх, любов, розвиток своїх талантів, на благо інших людей і світобудови;

2. Або вниз – страждання, образа, гнів, роздратування, хвороби, самотність.

Що обираєте Ви?

На погляд  Наталі Стаднічук – ці 5 принципів Мілтона Еріксона – хороші інструменти управління своїм майбутнім. Згодні?

Після яскравого виступу Наталі Стаднічук до справи із знанням діла підійшов Олександр Мітьков.

Олександр наголосив, що сьогодні ми розглянемо особливості учасників тренінгу, їхню психологічно-поведінковий зріз.

Тренер зазначив, що метою є  ознайомлення  з типологією учасників тренінгу.  За час, що залишився учасникам тренерської майстерні, Олександр Мітьков розкрив сутність, особливості, сильні та слабкі сторони різних типів соціально-поведінкових реакцій потенційних учасників тренінгу: сенсор, рефлектор, мислитель, діяч.

Після завершення майстерні учасники залишилися задоволені та наголосили, що такі заходи потрібні та дуже корисні.

Leave a Reply

Your email address will not be published.