14-15 грудня 2017 року у м. Дніпро відбувся дводенний тренінг «Сучасні підходи до розвитку місцевих громад» в рамках програми 7-ї Школи позитивних змін, в якому взяли участь представники організацій громадянського суспільства з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Луганської, Полтавської, Харківської та Херсонської областей.

Програма пропонує комплексних підхід посилення ефективності організацій, шляхом навчання на тренінгах та знайомства з практичною діяльністю найбільш активних регіональних громадських організацій Дніпропетровщини.

Під час тренінгу було розглянуто такі підходи, як соціальна анімація, проектний підхід і фасилітація в громаді. Учасники з власного досвіду обговорювали особливості взаємодії з різними групами населення і практикували інструменти, що допомагають робити цей процес більш конструктивним. Були розглянуті та апробовані на практиці такі інструменти, як мозковий штурм з рейтинговим голосуванням, аналіз потреб та ресурсів, аналіз соціального процесу тощо.

Також учасники ознайомилися з моделлю розвитку людської свідомості Клера Грейвза «Спіральна динаміка», яка описує 8 рівнів, кожен з яких відображає відповідний спосіб мислення та цінностей. Учасники обговорили, як цінності та способи мислення впливають на поведінку людей, зокрема у контексті розвитку громадської активності. Учасники мали можливість визначитися, у яких системах цінностей переважно працюють їхні організації, і наскільки системи мислення, що застосовуються в організації, прийнятні та зрозумілі для зовнішнього оточення (потенційних членів організації, партнерів та волонтерів, пересічних громадян).

Особливу увагу було приділено усвідомлення якостей та принципів громадського діяча, що допомагають йому організовувати конструктивну комунікацію між людьми з різним досвідом та різними точками зору, допомагати людям знаходити порозуміння з проблемних і важливих для них питань.

Учасники активно взаємодіяли, ділилися практичним досвідом роботи в громаді, обговорювали та знаходили рішення проблемних ситуацій. Робота була побудована таким чином, щоб сприяти формуванню глибокої довіри у групі і закласти фундамент спільних дій ті ініціатив.

7-ма «Школа Позитивних Змін» проводиться за фінансової підтримки Фонду імені Ч. С. Мотта.

Leave a Reply

Your email address will not be published.