1-2 березня 2017р. у м. Дніпро було проведено четвертий тренінг в рамках програми 6-та «Школа Позитивних Змін» — «Менеджмент соціальних проектів».

6-та «Школа Позитивних Змін» — освітня програма, спрямована на посилення спроможності та організаційний розвиток громадських об’єднань шляхом навчання на тренінгах та знайомства з практичною діяльністю найбільш активних регіональних громадських організацій.

Модерувала захід тренер, коуч, експерт з питань проектного менеджменту, розвитку організацій громадянського суспільства та ефективних комунікацій Центру «Тамариск» Наталия Стадничук

Під час тренінгу учасники отримали практичні знання та навички з питань менеджменту соціальних проектів. Перший день тренінгу було присвячено обговоренню таких питань, як поточне планування, аналіз та мінімізація проектних ризиків та ефективне впровадження змін.

Учасники отримали практичні інструменти щодо оцінки проектних ризиків, та мали змогу застосувати їх для покращення власних проектів. Під час роботи в групах у якості кейсів було розглянуто чотири реальних проекти організацій учасників.

Другий день тренінгу було присвячено питанням організації роботи команди, моніторингу і оцінки проекту під час його реалізації та проектної звітності.

Працюючи в групах, учасники оцінили ризики кожного з проектів-кейсів, та розробили заходи щодо їх мінімізації. Також на прикладі даних проектів було розглянуто питання супротиву змінам – як з боку зовнішнього оточення, так і зсередини організацій. Учасники зробили аналіз силового поля та сформулювали пропозиції щодо покращення планів реалізації проектів з урахуванням впливу всіх сторін.

Під час роботи на тренінгу учасники отримали інструменти ефективної командної взаємодії, розподілу ролей та відповідальності у команді, створення системи ефективної внутрішньої комунікації під час реалізації проекту. Також учасники обговорили, як можна покращити плани моніторингу і оцінки проекту, та отримали поради тренерів щодо підготовки якісних описових та фінансових звітів.

Теплі відгуки наших учасників про тренінг:

– «Практичні завдання з використанням принципів «від зворотного» дуже оживляють роботу над проектом. Навчилася аналізувати ризики та зменшувати їх у процесі діяльності».

– «Практика в створенні інструкції. Навчилася брати до уваги дрібниці. Створювати плани, моніторинги»

– «Сподобалась деталізація проектної діяльності. Дізналася про готові методики та технології проектної діяльності.».

– «Вся інформація була для мене нова. Найбільше сподобалася формула оцінки ризиків та як планувати свої дії».

Нагадую, що учасники нашої «Школи» в рамках програми «Підтримка громадських ініціатив в Центральній та Східній Україні» отримають знання ще на 2 тренінгах:

— Організаційний розвиток
— Стратегічне планування.

Також на протязі всього навчання вони мають можливість консультуватися з фахівцями по питанням створення, діяльності та підвищення професійного рівня ОГС.
6-та «Школа Позитивних Змін» проводиться в межах проекту Центру «Тамариск» «Підтримка громадських ініціатив в Центральній та Східній Україні», який реалізується за фінансової підтримки Фонду Сприяння Демократії Посольства США в Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published.