28-29 жовтня 2016 року у м.Дніпро було проведено перший тренінг в рамках програми 6-та “Школа Позитивних Змін” – «Активізація місцевих громад: як створити умови для конструктивного діалогу між представниками різних сфер та секторів».

6-та «Школа Позитивних Змін» – освітня програма, спрямованоа на посилення спроможності та організаційний розвиток громадських об’єднань шляхом навчання на тренінгах та знайомства з практичною діяльністю найбільш активних регіональних громадських організацій.

За результатами конкурсного відбору на новий навчальний рік у “Школу” було запрошено представників організацій громадянського суспільства, ініціативних груп, громадських активістів, що працюють з внутрішньо переміщеними особами у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській, Харківській областях.

Дуже приємно бачити стільки зацікавлених, цілеспрямованих людей, що мають певний досвід у громадській діяльності і жадають нових знань!

Модерували захід експерти Центру “Тамариск” Наталия Стадничук та Віталій Моргун.

Особливим гостем на тренінгу став Сергій Решетов (https://www.facebook.com/sergey.reshetov.79?fref=ts) – експерт Фонду Сприяння Демократії Посольства США в Україні (https://ukrainian.ukraine.usembassy.gov), який запросив громадських активістів до співпраці і запропонував, за потребою, звертатися до нього за експертною допомогою.

Учасники тренінгу ознайомилися з існуючими сучасними підходами до розвитку місцевих громад та отримали практичні інструменти для застосування у своїх громадах.
Були розглянуті такі підходи, як соціальна анімація, проектний підхід, інтегральний підхід і фасилітація у громаді.
Особливу увагу на тренінгу приділили усвідомленню якостей та принципів громадського діяча, що дозволяють організовувати конструктивну комунікацію між людьми з різним досвідом та різними точками зору, допомагати людям знаходити порозуміння у проблемних і важливих для них питань.

Тренерська команда побудувала роботу таким чином, щоб сприяти формуванню глибокої довіри у групі і закласти фундамент спільних дій та ініціатив на найближчий рік.

З післятренінгових анкет я виписав декілька теплих фраз, що для нас залишили учасники тренінгу і дуже хочу з вами поділитися:
– «В процесі тренінгу довелось розглядати питання не лише з точки зору громадського активіста, але й пасивного члена громади. Під час такої роботи по-іншому сприймається інформація щодо методів роботи з громадами.»
– «Сподобалось те, як побудований тренінг – практичні завдання, обговорення в групах, теоретичні питання і дрібні, але важливі і грамотні зауваження тренерів – це все сприяло активній роботі учасників і дало можливість побачити проблематику з різних сторін я дізналась нове про роль аніматора у громаді. Тренінг допоміг мені розгледіти недопрацьовки по взаємодії в нашій ГО».
– «Дуже сподобалась чудова організація тренінгу, кваліфікованість тренерської команди, вміння донести скаладний матеріал просто та доступно, залучення учасників до співрозмови, уміння тренерів заохотити учасників до роботи».

Нагадую, що це лише початок і в рамках Програми планується ще ціла низка тренінгів:

– Ефективний соціальний проект: як організувати процес розробки проекту в команді
– Менеджмент проекту
– Ефективні комунікації в місцевій громаді
– Фасилітація в місцевій громаді
– Організаційний розвиток
– Стратегічне планування.

А також:
• Консультації фахівців з питань створення, діяльності та підвищення професійного рівня ОГС.
• Комунікативні та інтеграційні заходи для учасників, інформаційна підтримка.

6-та “Школа Позитивних Змін” проводиться в межах проекту Центру «Тамариск» «Підтримка громадських ініціатив в Центральній та Східній Україні», який реалізується за фінансової підтримки Фонду Сприяння Демократії Посольства США в Україні.

img_6007 img_5992 img_5976 img_5956 img_5945 img_5930 img_5908 img_5907 img_5903 img_5879 img_5860 img_5815 img_5807 img_5786 img_5775

Leave a Reply

Your email address will not be published.