25 лютого 2018 року в актовій залі Підгородненської міської ради відбулася Робоча зустріч з питань створення та роботи Діалогового майданчика.

У зустрічі прийняли участь заступник міського голови Микола Грибачов, депутат Дніпропетровської обласної ради Олександр Юнкевич, депутат Підгородненської міської ради Костянтин Муха,  представник громадської організації «Аналітичний центр міста Підгородне» Олександр Сікора, керівник громадської організації «Квітка душі» Антон Вусик, директор Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» Тетяна Карельська, керівник Новомосковської громадської організації «Від мрії до дії» Лариса Скрипченко та ін.

Зустріч відкрив Віталій Моргун – директор Підгородненського міського будинку культури ім. Т.Г. Шевченка, який розповів про ідею створення Діалогового майданчика, який потрібен громаді міста для обговорення найважливіших питань, що турбують жителів. Саме підчас діалогів люди і влада зможуть почути один одного та знайти шляхи спільного вирішення проблем.

Після свого виступу Віталій Моргун передав слово фасилітаторам діалогів – Олені Скрягіній та Вікторії Преображенській, які розпочали зустріч зі знайомства учасників та короткого введення в тему діалогів.

Олена Скрягіна запропонувала учасникам для початку визначитися, що таке діалоговий процес і яких принципів та правил потрібно дотримуватися при проведенні діалогових зустрічей.  В обговоренні цих питань прийняли участь всі учасники зустрічі. Були висловлені різні думки і відбулася цікава дискусія, яка нікого не залишила байдужим. Учасників дуже цікавили питання: як буде працювати діалоговий майданчик, хто буде учасниками діалогових зустрічей, яким чином будуть формуватися питання для обговорення, чи буде вестися відео зйомка та ін.

Практично цей захід став діалоговою зустрічей, в результаті якої учасники прийшли до спільного бачення: для створення і роботи діалогового майданчику необхідно дотримуватися принципів конфіденційності, безпеки, добровільності, залученості мешканців,  відкритості, порозуміння, довіри, позитивного досвіду.

Результатом зустрічі стало загальне рішення:

  1. Діалоговий майданчик потрібен для громади міста Підгородне.
  2. На зустрічі необхідно виносити питання, які максимально важливі для більшості мешканців громади.
  3. На першій діалоговій зустрічі розглянути питання благоустрою міста і розпочати діяльність з «суботників».
  4. Інформувати громаду міста Підгородне про створення і діяльність Діалогового майданчику.

Віталій Моргун

Leave a Reply

Your email address will not be published.